Leden 2003 Lovosický dnešek - Strana 9

Tělovýchova a sport

Karatisté umějí pracovat s mládím

Úspěchy nejmladších

Lovosické středisko školy karate Shotokan Klubu Rajchert Sport Union se zúčastnilo v neděli 1.12.2002 ve sportovní hale T*Mobile v Ústí nad Labem jako spolupořadatel Vánočního poháru v karate, soutěže pro mladé pokročilé závodníky i začínající adepty tohoto sportu.

Okolo stopadesáti mladých karatistů zde hledišti, zaplněnému jejich příznivci , předvedli vše, co se v uplynulém výcvikovém období naučili. Byla dána šance i těm nejmladším vyhrát pohár, medaili, nebo diplom a hodnotné ceny sponzorů. Závodníci byli citlivě rozděleni nejen podle stupně výkonnosti, ale i podle věku, aby měli šanci opravdu všichni.

V soutěži středisek zvítězilo družstvo pokročilých z Krásného Března, druhé místo obsadili naši mladí z Lovosic, na třetím místě skončilo družstvo Kurzy Krásné Březno. Svůj křest si odbylo a první medaili si odvezlo i družstvo ze Žalan. Talenty soutěže byli prohlášeni Dominik Bandas ze začátečníků a Petr Kouba z kategorie 7. Kyu.

Průběh soutěže se velice vydařil, soutěž měla "punc" skutečných závodů i pro ty nejmladší a o to pořadatelům ze Shotokanu hlavně šlo.

Lukáš Urban, 6. kyu, 11 13 let

Karatisté nám neprozradili, co znamená zkratka STV. Možná že je to bez Stupně výkonnosti…

R

Po povodních hala Chemik opět ožila.

Velkým úsilím všech zainteresovaných, především házenkářů samotných, se mohlo uskutečnit v neděli 8.12.2002 první mistrovské utkání odvetné části 1.ligy házené mužů mezi domácí Lovochemií a hosty z Rožnova v původním nalosovaném termínu. Podrobnosti k provedeným opravám haly po srpnových záplavách nám sdělil pan Václav Kubíček.

Hned po opadnutí vody a prohlédnutím objektu statikem byly nejprve odstraněny bezprostřední následky povodní, což představuje rozebrání kontaminované palubovky, obložení stěn, hlediště včetně laviček v hledišti, osekání omítek v celé hale včetně šaten, celé fasády objektu, odstranění klimatizace a další práce.

Nově již byl firmou Sportovní podlahy Zlín položen nový vysoce kvalitní umělý povrch výrobní značky CONIPUR HG od švýcarského výrobce, stěny haly byly obloženy dřevostěrkovými deskami o síle 12 mm, aby bylo umožněno i nadále vysychání zdiva, firma Linea Litoměřice položila do hlediště nová linolea, firma Kovostal Jarošov nám osadila hlediště novými sedačkami včetně střídaček a mnoho dalších drobných úprav. Práce na obnově zprovoznění haly vycházely především ze snahy volit takové materiály, které nebude nutno v případě další možné povodně odstraňovat, ale pouze hygienicky očistit. Zatím na odstranění povodňových škod a obnovu haly Chemik byly vynaloženy cca 4 mil. Kč.

hv

Z našich škol

Anglicky i německy

7. ročník okresní soutěže jazyků na počítačích na základní škole A. Baráka

Žáci základních škol a studenti gymnázia již po sedmé rádi odložili na chvíli učebnice jazyků, aby si zasoutěžili v anglickém a německém jazyce na počítačích.

Jazykové programy jsou mezi žáky velmi oblíbené a tak se i letos sešlo na naší škole 36 žáků a studentů, kteří bojovali o pěkné ceny a diplomy.