tatínku, maminko, dědečku, babičko pojďte s námi na výlet.

Zpracováno dle plánu KČT a Ing. Pleskota

Telovychova a sport

Fotbalisté v dubnu

V měsíci dubnu pokračují fotbalisté FK Lovochemie Lovosice v mistrovských soutěžích s tímto pořadem:
30.4. FK Lovosice - SK Roudnice od 9.00

V dubnu se zúčastní naši nejmladší - élevové turnajů v Lukavci (9.4.) a v neděli 23.4. pořádá turnaj náš fotbalový klub.

S předstihem uvádíme květnové turnaje mládí pořádané naším FK v rámci oslav 400 let města Lovosic. Turnaj mladších žáků se koná 1. května a starší žáci hrají o týden později 8. května. Turnaje se zahraniční účastí probíhají po celý den na stadionu Míru v Lovosicích

29.4. Lovosice A 8.30

Poznámka: Podtržené turnaje hrajeme venku.

V.K.

Boj o limit na mistrovství Evropy

Po získání titulu Mistra ČSSR v běhu na 10.000 m na dráze v Povážské Bystrici jsem absolvoval večerní závod, start 20.30 v Koblenci (NSR) na 10.000 m, který byl dobře obsazen, neboť to byla kvalifikace na utkání Evropa - USA lehkých atletů. Doběhl jsem na pátém místě časem 29:25,4.

A tak protože první polovina roku byla náročná, rozhodla trenérská rada o absolvování soustředění ve Třeboni, v okolí rybníků a hrobky Rožmberků.

Naše středisko bylo v Doubí na břehu Opatovického rybníka, kde jsme nabírali formu a já osobně na kvalifikaci v maratonu, který se běžel v Praze jako mezinárodní Vltavský maraton.

Vše probíhalo v pohodě a tak po skončení soustředění jsme jeli rovnou do Prahy na start. S odstupem času musím říct, že to asi nebylo dobře.

Čekala nás překvapení dvě. Obrovské vedro, rozpálená dálnice na Zbraslav a zpět. A určený čas, který musím zaběhnout, v tomto vedru to byl nesmysl. Bylo zapotřebí běžet čas okolo 2:20, což by asi normálně šlo, ale v těchto podmínkách to bylo zlé.

A tak mně nezbývalo nic jiného, než to zkusit, protože do Athén na Mistrovství Evropy jsem chtěl jet. Mým hlavním soupeřem byl zkušený Angličan Newson, vítěz minulého ročníku. Našemu tempu nikdo nestačil. Já měl splnit limit a tak nezbývalo, než se o to pokusit.

Vedro bylo hrozné. Občerstvovací stanice mi neříkaly nic, protože jsem vlastně běžel poprvé ve vedru a navíc pití za rychlého běhu z kelímku není žádná legrace a já to ani neuměl. A tak po několika nepovedených pokusech jsem toho nechal. Měl jsem toho víc na tričku než v puse.

Mezičasy byly solidní a vypadalo to, že se to snad povede. Na obrátce u Zbraslavského zámku to bylo ještě výborné, střídali jsme se ve vedení s Angličanem. A pak to příšlo, co jsem nečekal. Na 27. km přišla obrovská únava, bolela hlava (úpal), těžké nohy jako z olova. Byl jsem neschopen běžet dál. Přišlo to najednou a po několika marných pokusech jsem vzdal.

Došel jsem si do chládku pod Měchenický most a čekal na sanitku. Bylo mně hrozně smutno, špatně, byl jsem neschopen, ale to asi prožil každý, kdo běhal maraton.

Do cíle mne tehdy svezl známý sportovní hlasatel Jarda Suchánek a nevěřil svým očím, jak jsem zničený. A tak jsem si zkusil po loňském úspěchu také zklamání, a jak maraton také bolí. Tisk napsal: "Vedro zničilo naděje Mládka".