Vlakem do Bohosudova, lanovkou na Komáří vížku a odtud na Fláje, Dolní Jiřetín , zpět na Klíny a do Litvínova. Vlakem do Lovosic. Trasa měří 60 km.

18.5.

Litoměřické pochody

Start v sokolovně na tř. Osvobození

Trasa IVV - Ulričina stezka

Okruh 10 km v okolí Třebívlic. Propozice dostanete na startu v Třebívlicích, jinak proti známce nebo zakoupit na Lovoši. Poznáte hrob Ulriky. Razítko dostanete na startu v Lovosicích nebo na chatě

Naučná stezka Lovoš

Okruh 14 km při přechodu Lovoše. Propozice na startu v Lovosicích, jinak proti známce nebo na Lovoši. Razítko na startu pochodu v Lovosicích nebo na chatě.

Středeční výlety pro důchodce

Informace ve skříňce na "Olejně" a na schůzkách odboru. Vedou pp Procházka, Rössler a Radoň.

Odborové schůzky

(toulání po pochodech IVV) - p. Milan Vaněk. Konají se v klubovně kopané na stadionu.

Termín 7.5.

Dle kalendáře KČT

Telovychova a sport

Přijďte se podívat na fotbal !

Dne 1. 5. začíná v Lovosicích v 9.00 hod turnaj mladších žáků !

Mezinárodní turnaj starších žáků o pohár Lovosic bude následovat 11. 5. rovněž v 9.00 hod

Startují: VFB Chemnitz - SRN, N.K. Belovar - Chorvatsko, FŠ Most, FK Teplice, FK Litoměřice, Lovochemie - Lovosice.

V.M.

Karatisté lovosického Shotokanu úspěšně bodovali

Na 220 závodníků z celého ústeckého regionu a Mladé Boleslavi si dalo sraz na 1. kole Severočeského poháru v karate mládeže a dospělých ve sportovní hale policie v Ústí nad Labem. Bojovali zde o medaile a body pro postup na MČR v disciplinách kata a kumite jednotlivců a kata družstev.

Pořádající klub karate SKR Sport Union se opět zhostil svého úkolu na jedničku a navíc byl nejúspěšnějším klubem turnaje, nejen co do počtu prvních míst, ale i medailového zisku vůbec. Vybojoval celkem 41! medailí Převážnou většinu v disciplině kumite, na kterou se v této sezóně zaměřil. Lovosičtí borci poprvé vystrčili "růžky" na vyšší soutěži a odvezli si domů celkem 7 medailí.

Z lovosických závodníků v jednotlivcích bodoval 3. místem v kata a 3. v kumite do 75 kg junior Petr Urban, v kumite do 65 kg druhým místem Přemysl Junek a v kumite do 65 kg bronzem Lukáš Nehyba.

V družstvech dorostenců zlato vybojoval tým Junka, Lásky a Mudrocha, stříbro družstvo Danylukové, Triebové a Růžičkové, a bronz tým Nehyby, Veselého a Šulce.

"Na disciplinu kumite je ještě pro mé svěřence brzy, ale již jsem jich několik na tatami úspěšně vyzkoušel", řekl šéftrenér lovosického Shokotanu Josef Rajchert a dodal: "Začíná se nám vracet v podobě medailí tréninková příprava a dřina a již teď je jasné, že kdo pilně trénuje a trpí - dokáže vítězit."

Další soutěží, která čeká mladé karatisty, je Májový pohár nadějí, který proběhne již tradičně v Lovosicích v hale Chemik v neděli 28. 4. od 9.00 hodin. Budou zde soutěžit mladí karatisté věkových kategorií až do 15ti let (pouze bílé, žluté a zelené pásy). Je to způsob, jak dát šanci na vítězství i velké základně začínajících sportovců. Očekáváme účast přes 200 závodníků.

J.R.

50 let jachtingu v Lovosicích

Údaje o rozvoji plavby se datují již z VI. a VII. století. Čechové vedli značnější obchody s Franky a Sasy již v této době. První zpráva o Lovosicích však pochází až z r. 1143. Rozvoj umožněný povýšením Lovosic na město v r. 1600 byl záhy zastaven třicetiletou válkou a po krátkém období po ní znovu válkou sedmiletou, která začala v r. 1756 bitvou u Lovosic a přivodila městu katastrofální následky.

Teprve vídeňský kongres projednal v r. 1814 volnou obchodní plavbu, tzv. labskou aktou ze dne 21.6.1821. V letech 1827-1910 byla kanalizována celá vodní cesta z Prahy až do Roudnice nad Labem. I první světová válka přinesla ve versailleském míru nové řešení této otázky prohlášením vodní cesty Praha - Hamburg za tok pod mezinárodní správou. Těsně po první světové válce byla též ukončena kanalizace vodního toku až do Ústí nad Labem. Tímto byly vytvořeny i velmi příznivé podmínky pro vodní sporty.

I když v sousedních Litoměřicích byl Němci založen Jachetní klub již v r. 1893 a plachtilo se zde mnoho let před tím i přes velký proud a četné mělčiny, nemáme žádné zprávy z tohoto hlediska o Lovosicích.. Přestože poloha města v bezprostřední blízkosti pěkné řeky a na křižovatce dopravních cest po silnici, železnici i po vodě je velmi příznivá, byl zde po I. světové válce založen pouze veslařský klub.

Dne 10. dubna 2002 tomu bylo 50 let, co byl založen první Jachetní oddíl, TJ SECHEZA Lovosice. V zakládací listině bylo zapsáno 10 členů, prvním předsedou byl zesnulý Vladimír Novák. Do r. 1957 bylo postaveno za morální podpory roudnických jachtařů 5 malých plachetnic. Oddíl neměl loděnici ani klubovnu, pouze přístavní můstky. Sportovní činnost z této doby není dokumentována. Rok 1957 se stal pro oddíl kritickým, nadšení dosavadních členů opadlo po prvním závodě, kdy došlo k materiálním ztrátám při havarování lodí. Nevyvíjí se žádná další činnost. V r. 1960 se koná v bytě nově zvoleného předsedy ustavující schůze zapsalo se 12 členů. Začíná se znovu rozvíjet činnost. Z polozničené garáže po armádě je rekonstruována loděnice a o něco později přistavěna i malá klubovna, do r. 1961 je zde uloženo již 9 lodí.

Souhra velmi příznivých okolností a podpora několika dobrých lidí, nadšených pro výstavbu velkého sportovního areálu v našem městě, dopomohla i nám k realizaci naší touhy. a 5. května 1970 se začalo s přípravou stavebního místa. Je pochopitelné, že pro vybudování takové základny pro jachetní sport v Lovosicích bylo zapotřebí víc než nesmírného úsilí a zanícení aktivity členů. Byla to především příkladná materiální pomoc představitelů našeho města jako investora, podnikové projekce Severočeských chemických závodů a v neposlední řadě TJ SECHEZA Lovosice samotné. Stavba byla prováděna v akci "Z" a práceschopní členové (18) zde odpracovali až do úplného ukončení díla přes 12 tisíc neplacených brigádnických hodin. Stavba byla úspěšně zakončena v r. 1975.