Lovosický dnešek 7/2000 strana 8 Predchozi stranka Dalsi stranka

Mistrovství v bunkru

(dokončení ze str. 7)

Soutěž pětičlenných družstev už tradičně vyhrála TJ Lokomotiva Ingstav Brno s výsledkem 2600 bodů. Pořádající oddíl TJ Lovochemie skončil až pátý s 2114 body. Naši se tentokrát neprosadili ani v soutěžích jednotlivců.

Ceny nebyly velké, ale myslím, že potěšily. Ostatně, s prázdnou neodjel nikdo. Městský úřad Lovosice věnoval drobné upomínkové předměty, připravené pro oslavy 400 výročí povýšení Lovosic na město. A díky akciové společnosti Lovochemie se účastníci mohli posílit vitamínovým nápojem "Živá voda".

Žádná vrcholná sportovní akce se nedá pořádat bez ochotných a organizačně zdatných pomocníků. V tomto směru se nejvíce uplatnila zkušenost pracovnice lovosického Střediska integračních aktivit nevidomých a slabozrakých.

Závěrem bych chtěl poděkovat městu Lovosice za vytváření příznivých podmínek pro sportování těžce zrakově postižených lidí, čímž se může chlubit jen hodně málo měst u nás.

Ing. Vladimír Krajíček
ředitel mistrovství

Pobyt ve Sloupu se opět vydařil...

Týdenní jarní pobyt od 12.5. t.r. v Penziónu Bílina ve Sloupu u Nového Boru, který pořádal Svaz tělesně postižených, zákl. organizace Lovosice, se opět velmi vydařil. Stejně jako na podzim loňského roku, tak i tento pobyt se uskutečnil díky předsedovi místní organizace STP a jeho manželky, kteří zajišťují tyto pobyty ve Sloupu s ročním předstihem a obětavě, bez ohledu na své osobní volno, během pobytu všechno organizují.

Počasí bylo celý týden nádherné, ubytování dobré, strava výborná a v neobvykle velkém množství, takže všichni byli velmi spokojeni. K dispozici byly i perličkové a vířivé koupele. Užili jsme si na vycházkách krásné jarní přírody a čistého vzduchu. Uskutečnil se i pěkný výlet na Máchovo jezero s projížďkou parníkem a návštěva zámku v Zákupech u České Lípy. Na rozloučenou jsme se pobavili na večírku s hudbou a zazpívali si i při grilování klobásků.

Je škoda, že tento jarní pobyt nebyl plně obsazen. Další týdenní pobyty jsou již zajištěny na září a říjen, kdy zde určitě poroste hodně hub. Všichni jsme pookřáli na těle i na duchu, budeme se těšit na podzim a děkujeme za hezky prožitý týden.

Účastnice pobytu M.S.

Telovychova a sport

Starší žáci Lovosic získali stříbrný pohár v Chemnitz

Jako již tradičně na závěr sezóny se starší žáci Lovosic oddílu kopaná zúčastnili turnaje ve fotbalu v německém městě Chemnitz. Po vítězství v minulém roce jsme vlastně jeli obhajovat pohár za vítězství.

Turnaje se zúčastnila mužstva:

Hrálo se každý s každým 2 x 15 minut a lovosičtí se po vítězství s ESV Lokomotive 2 : 0, TV Oberfrohna 3 : 1 a s VFB Chemnitz II. 5 :0 dostali až do finále. Tam s domácím VFB Chemnitz I. prohráli 1 : 0 a získali druhé místo v celém turnaji.

Lovosice hrály v sestavě: Veselý F., Svoboda L., Kirbs T., Hořejš D., Šplíchal S., Šplíchal Š., Protiva O., Turek M., Garabáš S., Hála M., Šramota M., Hlaváček M., Lopatka V., Brůna F., Durček F. Branky stříleli: Hála, Turek, Garabáš, Kirbs, Lopatka, Protiva, Hlaváček, Šplíchal S.

Tímto turnajem se loučí s kolektivem ročník 1985, neboť po prázdninách už bude patřit do kategorie dorostu. Jsou to hráči Veselý, Kirbs, Hořejš, Šplíchal S., Protiva, Turek, Hála a Garabáš. Za jejich výkony jim patří dík a přání mnoha úspěchů do budoucna. Tím také nastane trenérům Šramotovi M., Mládkovi V. a ing. Šplíchalovi další hledání při tvoření nového mužstva starších žáků.

V. Mládek

Dvě vrcholné celostátní soutěže

Český pohár a Extraliga opět v Lovosicích

7. května se v našem městě jel významný cyklistický závod. Jednalo se o cyklistické kriterium, v rámci kterého se jely dvě nevyšší celostátní soutěže. Závod odstartoval nejmladší adept tohoto sportu bratr současného nejlepšího lovosického závodníka Jana Lisce Jakub Lisec (oba žáci ZŠ Lovosice).

Pak již následovaly jednotlivé kategorie a to náborový závod žáků, mladší žáci, starší žáci a kadeti. V 16 hod. pak byl odstartován závod juniorů - nejvyšší celostátní soutěž - , která se jela pod názvem VC Čížkovické cementárny - LAFARGE CEMENT. V této kategorii startoval rekordní počet účastníků a to 98. Krátce po 17. hodině byl odstartován další závod celostátního významu a to Český pohár mužů, který byl vyvrcholením celého cyklistického odpoledne v Lovosicích. Právě proto se tento závod jel jako VC města Lovosic na počest 400 let od povýšení Lovosic na město. Na startu tohoto závodu bylo 80 závodníků.

Celkem se na startu sešlo 241 závodníků. Je potěšující, že se podařilo uspět i našim z domácího pořádajícího klubu. V kategorii kadetů totiž zvítězil Jan Lisec, jeho oddílový kolega měl smůlu neboť mu ihned v počátku závodu spadl řetěz a ztrátu se mu již nepodařilo zlikvidovat a skončil na 20 místě z 30 startujících.

Až na Mistrovství České republiky.

Od roku 1988 začala pravidelná soutěž pro mladší a starší žáky ve florbalu. Systém soutěže je tvořen šesti regiony (Severočeský, Praha, Jihočeský, Severomoravský ...), z nichž 1. a 2. postupuje na Mistrovství České republiky.

V loňském roce utekl start na mistrovství republiky starším žákům o jedinou branku. V letošním roce se na Mistrovství České republiky, které se konalo 27. - 28. 5. v Praze, probojovala obě družstva. 1. ZŠ Lovosice vedená učiteli Tv Petrem Skokanem a Janem Wenigem. V Republikovém finále postoupila obě družstva ze svých skupin a o účast do čtvrtfinále podlehla pouze o jedinou branku. V konečném účtování jim tak patří 9. místa. Závěrem je nutno poděkovat vedení 1. ZŠ Lovosice, MěÚ a rodičům za finanční a materiální pomoc a žákům za sportovní nadšení, které je v současné době vzácností.

Mgr. Petr Skokan - učitel Tv

Svou dobrou pověst obhájili

mladí včelaři DDM. "Třeťák" postupuje do ústředního kola! Koncem dubna změřili opět po 2 letech mladí včelaři severočeské oblasti své odborné znalosti i dovednosti v soutěži Zlatá včela v Ústí n.L. Soutěžilo v ní 32 členů 5 včelařských kroužků, mezi nimi i 11 z Lovosic. Obsáhlý test, praxe, včelař. pomůcky, botanika a mikroskopování byly obory soutěže. Z 5 předních míst soutěže o postup do ústředního kola získali 4 místa lovosičtí, ze 3 postupujících do ústředního kola postupují 2 lovosičtí: osvědčený vítěz minulého ročníku ČR Vladimír Valko z 9. třídy, ale i nový adept, žák 3. třídy (!) Ondřej Fibigr. Jen o 2% za ním zůstal jeho bratr Jakub Fibigr a dále Jana Záklasníková, kteří jsou oba náhradníky severočeského družstva do ústředního kola. Přejeme jim, aby se dobře na náročnou soutěž připravili, a i trochu soutěžního štěstí.