Lovosický dnešek 08/2001 strana 8 Predchozi stranka Dalsi stranka

telovychova a sport

Zprávy z oddílu kopané

Nejlepším kolektivem bylo družstvo mladších dorostenců vedené trenéry Ing. Janem Šplíchalem a Milanem Šramotou. Tento celek obsadil 1. místo s náskokem 16ti bodů a skóre bylo impozantní 140 : 27. Nejlepším střelcem celé soutěže se stal Petr Durček, který dokázal nastřílet neskutečných 56 branek. Za tento výkon má slíbené nové kopačky od trenéra Šramoty.

Dorost, vedený Pavlem Fuxem, obsadil v tabulce s předhledem druhé místo a řada těchto dorostenců se zapojila s úspěchem v mužstvu mužů "A".

Muži udrželi I. A třídu a do podzimní části došlo ke změnám. U mužstva bude působit M. Misic, V. Mládek, V. Husar a P. Polášek. Chystají se nějaké změny v kádru mužstva, ale vše je v jednání a nemá smysl o tom dnes hovořit.

U mužstva mužů skončil jako trenér Luděk Kylíšek, který je hráčem Vchynic, kam se vrací. Dovolte nám poděkovat mu za obětavý přístup při vedení mužů v době, která byla těžká pro mnoho nevyřešených problémů, které vznikly v dřívější době. On dokázal udržet i. A třídu a stmelit tento kolektiv. Z pracovních důvodů není schopen věnovat tolik času celé přípravě a tak se s ním dočasně loučíme. Jménem výboru kopané, hráčského kolektivu a všech příznivců kopané Ti děkujeme za všechno a po čase se těšíme na další spolupráci.

Muži "A" zahájí přípravu 17. 7. 2001 na domácím hřišti a už 21. 7. sehrají v Libochovicích s ligovým dorostem Teplic přátelské utkání od 17.00 hod. Je zajištěno další sehrání treningových utkání, které vyvrcholí 28. 7. 2001 na "Memoriálu Vaška Mládka".

Za výbor kopané: V. Mládek

Shotokan klub

Na 380 závodníků z Čech, Německa a Polska „pohltila“ v neděli sportovní hala TJ Lokomotivy v České Lípě na EUROREGIONU 2001 v karate.

Nelehký úkol přadatele soutěže zvládl Sport Relax Pavla Znamenáčka na výbornou.

Turnaj se sice protáhl až do večerních hodin, ale všichni závodníci byli s průběhem soutěže spokojeni. Lovosicko - ústecký Shotokan Klub Rajchert Sport Union na tento poslední turnaj sezóny vyjel se svým 45ti členným „béčkem“ na zkušenou a vrátil se i s touto začínající skupinou závodníků s devíti medailemi. Nejúspěšnější byla Zdena Dařinová, vybojovala zlato v kategorii kata dorostenek a Marie Horváthová se zlatem v kumite starších žákyň. Za středisko Lovosice bojovali Petr Urban, Přemysl Junek a Pavlína Fišerová, která byla z této skupiny nejúspěšnější třetím místem v kategorii kata žákyň do 15 let.

V ostatních výsledcích se prezentovali:

S výkonem „druhé vlny“ našich reprezentantů jsem velmi spokojen, protože to byly pro většinu závodníků první starty mimo klub a úspěšné, řekl šéftrenér lovosicko-ústeckého Shotokanu Josef Rajchert, který nedávno sám uspěl za zkouškách na vyšší technické stupně a získal před komisí ČSKe, mistrovský stupeň 4.DAN.

Shotokan klub Rajchert

Krajské kolo Svojsíkova závodu v Chomutově
8. - 10. 6. 2001

Z okresního kola SZ, konaného 19. 5. 2001 v Libochovicích, jsme postoupili my, lovosičtí skauti a skautky ze smíšeného oddílu Šipka, do krajského kola v Chomutově, o němž vám teď řekneme pár slov.

Vlakem, který vyjel po 17. hodině jsme se dopravili (i bez velkého bloudění) do Chomutova, kde jsme se ubytovali v tělocvičně ZŠ. Ještě v pátek proběhlo losování startovního pořadí. Chlapci si vylosovali startovní číslo 3, děvčata 32. Pak následoval večer, který jsme strávili připravou na závod, hraním her, večeří a někteří i cvičením na kruzích. Ráno se vstávalo již velmi brzy, protože jsme měli jen málo času na hygienu a přípravu. Pak jsme se přesunuli na místo závodu do místního zooparku. Na nástupu, zahájeném vztyčením státní vlajky a junáckou hymnou, jsme se dozvěděli potřebné informace k závodu. Zanedlouho vše začalo. Závod trval velmi dlouho, jelikož byly dlouhé čekací doby mezi jednotlivými stanovišti. I my jsme svůj závod doběhli a už jen čekali jak vše dopadne. Skautky z našeho oddílu byly na trati déle, než se očekávalo, díky již dříve zmíněným "čekačkám". Po závodě jsme si pak mohli projít chomutovský zoopark, do kterého měli všichni účastníci volný vstup. Mohli jsme si všechna zvířata podle libosti prohlédnout, což se nám všem líbilo. Konečně jsme se dočkali dlouho očekávaných výsledků, které dopadly velice příznivě - naše chlapecká hlídka Bobrů skončila nečekaně na 1. místě a hlídka děvčat Veverky na pěkném 3. místě !!! Znamená to tedy, že z celého Ústeckého kraje postupuje do ústředního kola SZ z chlapecké kategorie právě naše hlídka.

Další den jsme si sbalili a vyrazili opět k zooparku, kde byla připravena ještě snídaně. Na slavnostním nástupu pak byly slavnostně vyhlášeny konečné výsledky a předány ceny a diplomy. Potom jsme již mašírovali na vlak, který nás dovezl do Ústí, z kterého jsme jeli zpět do Lovosic.

Už se těšíme na ústřední kolo SZ, které se bude konat v září letošního roku nejspíš v Roztokách u Prahy.

Pavel Šturm „Gábl“ a Denny Hozman „Denny“

Ještě pár slov

Takhle, jak to popisují kluci to vypadá jen jako nějaký výlet do zoologické zahrady, ale až tak jednoduché to nebylo, i když pokud se něco umí, tak to vždy vypadá jednoduše. Postoupit ale jako jediná hlídka ve své kategorii z celého kraje v konkurenci skautů např. z Ústí, Děčína, Chomutova, Teplic, Litoměřic atd. už asi něco znamenat bude. Svojsíkův závod se skládá z mnoha disciplín, jako je např. první pomoc, znalost květin a stromů, signalizace, rozdělávání ohně, orientace a práce s mapou a ještě několika dalších. Je prestižní skautskou soutěží, která se koná vždy po dvou letech a o to cennější je v ní uspět, nebo dokonce jako je tomu v případě naší Šipky prokazovat v ní trvale vynikající výsledky. Jen pro úplnost. Od znovuobnovení činnosti Junáka (1990) měla Šipka vždy zastoupení v krajském kole a z pěti závodů bude letos již potřetí ve státním finále poprvé díky chlapecké hlídce. Určitě je tu na místě jmenovat ty, co se o takový úspěch zasloužili. Hlídka skautů běžela v tomto složení : Pavel Šturm, Vojta Burian, Denny Hozman, František Stáně, Honza Řezníček a Lukáš Panoch. Třetí místo našich skautek v dívčí kategorii není o nic menším úspěchem, uvážíme-li, že většina členek hlídky patřila k těm mladším. Navíc žádný oddíl se v Chomutově nemohl pochlubit faktem, že se hned dvě jeho hlídky umístily tak vysoko. O úspěch skautek se zasloužily : Dana Pleskotová, Hana Tahotná, Eva Fertál'ová, Veronika Anderková, Hana Týnková a Marcela Šafratová. Nezbývá, než přát pánům klukům, aby se ani ve státním finále neztratili.

V. Kočí „Riki“

Zveme všechny příznivce kopané dne 21. 7. 2001 na fotbalový stadion, kdy se bude hrát "Memoriál Vaška Mládka", odchovance Lovosic a později hráče mužstva "Český lev TONASO Neštěmice, který před rokem tragicky zahynul s J. Kylíškem a D. Huškem při návratu z turnaje v malé kopané při zbytečné autonehodě. Na turnaji bude startovat FK ČL Neštěmice, Slavoj Úštěk, Chemopetrol Litvínov a domácí FK Lovochemie Lovosice.